Συγκέντρωση ειδών για το “Χαμόγελο του παιδιού”

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν στην έκκληση που έγινε από τον εθελοντικό οργανισμό για τα παιδιά “Το Χαμόγελο του Παιδιού” και συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για να καλυφθούν οι ανάγκες των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, αλλά και των παιδιών και των οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσα των Κέντρων Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας.

Με αυτή την πράξη τους ανέδειξαν την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς!!!

Την Παρασκευή 26/4/24 παραδώσαμε τα είδη που συγκεντρώσαμε στην μεταφορική εταιρεία “Μαρνέρης” για να τα μεταφέρει στο Κέντρο Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας Αμαρουσίου.

Ευχαριστούμε πολύ την μεταφορική εταιρεία για την δωρεάν μεταφορά των συγκεντρωμένων ειδών.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Αγγελική Βασιλάκη, Μαρία Βλασοπούλου, Κώστας Ζιούλης, Νατάσα Νικολούλη